Xafiiska Imtixaanaadka Qaranka Oo Soo Bandhigay Magacyada iyo Moobilada 57 Macalin oo Ku lug lahaa Qiska Imtixaankii Qaranka.

Hargeisa(GNN):-Xafiiska Imtixaanaadka Qaranka Somaliland ayaa shaaca ka qaaday magacyada macalimiin qishka u dirayay ardayadii u fadhiisatay imtixaankii Shahaadiga ahaa ee dalka Somaliland laga galay.

Waxaana tiradda macalimiintu ay dhamayd 57 macalin oo ay sheegeen in ay ahaayeen macalimiintii qishka u fadudaynaysay ardaydii imtixaanka u fadhiistay.

Waxaana magacyada macalimiinta la shaaciyay ay kala ahaayeen sida tan

 

  • Cabdiraxmaan Guuleed Kaahin oo ka tirsan dugsiga Al Irshaad
  • CabdiXakiim Baashe CabdiLaahi oo ka tirsan dugsiga Al Irshaad
  • Bile Cismaan Ismaaciil oo ka tirsan dugsiga Al Irshaad
  • Cabdraxmaan Suudi CabdiLaahi oo ka tirsan dugsiga Salama 0634137127
  • Cabdiraxmaan Muuse Cabdi oo ka tirsan Salama iyo Faarax Omaar 0634482051
  • Mustafe Xasan CabdiLaahi ( Ciraaaqi) oo ka tirsan dugsiga Salama 0634190779
  • Axmed Haaruun Gaaxnuug 0634133433,0633933717

8) Cabdifataax CabdiLaahi X,Cali (Siyaasiga) oo ka tirsan  dugsiga Nuuradin 0634043009

9)  Maxamuud Cabdi

10) Nimco Yuusuf Axmed Qadaafi oo ka tirsan dugsiga Nuuradin    0634147738

11 Guuleed Dalha oo ka tirsan Nuuradin

12 Cabdiraxmaan Faysal oo ka tirsan dugsiga M.Mooge  0634721759

13 Xasan Awliyo

14 Khadar Cismaan Aadan

15 Maxamuud Daauud Muumin

16 Cabdiraxmaan Sameeco  oo ka tirsan dugsiga Faarax Oomaar  0634179350

17 Maxamuud Maxamed

18 Maxamed CabdiLaahi Warsame Bulxan Caalami

19 Maxamed Rashiid Caalami

20 CabdiFataax (Shookaan) oo ka tirsan dugsiga Future

21 Cabdi Haaji oo ka tirsan Future

22 Musdarajo oo ka tirsan dugsiga Quule Aadan

23 Maxamed Aadan oo ka tirsan Quule Aadan

24 Khadar Jiiro oo ka tirsan dugsiga Maxamuud Axmed Cali

25 C/Raxmaan Hindi Maxamuud Axmed Cali

26 Khadar Boqore oo ka tirsan dugsiga Ilays

27 Mustafe Indho D,Guray

28 Axmed Gahayr oo ka tirsan Faarax Oomaar

29 Nimcaan CabdiLaahi Iimaan  Faarax Oomaar 0634846994

30 Eng.Khadar Cabdi Xasan (.Maamule ) dugsiga School.Of Tommorow  0634402154

31 Isxaaq Axmed oo ka tirsan  dugisgaS.Shine   0634025552

32 Khaalid……………..Maamule  dugsiga S.Shine    0634025552

33 Mukhtaar Cabdi Cismaan oo ka tirsan dugsiga S.Shine  0634040233

Cabdiraxmaan Yaasiin Yuusuf Axmed  oo ka tirsan Sheekh Cali Ibrahim    0633344901

35 Khadar Cismaan oo ka tirsan dugsiga Sh.Cali Ibraahim

36 Siciid Mawliid Iimaan dugsiyada Salama Iyo  Maxamuud Axmed Cali  0634710112

37 CabdiLaahi Maxamed CabdiLaahi Tuunis oo ka tirsan dugsiga Salaama 0634463922

38 Mustafe Cabdi Maxamuud Hangool oo ka tirsan dugsiga Salama  0634153090

39 Maxamed Siciid Caarshe  oo ka tirsan dugsiga Salama 0634798404

40 CabdiQaadir CabdiLaahi Cabdi…Jaylaani    oo ka tirsan dugsiga Salama   0634448243 41

41) Xamse Ibraahim Cabdi (Xuseen) oo ka tirsan dugsiga Salama   0634844111

42 CabdiShakuur Maxamed Cabdilaahi  oo ka tirsan dugsiga Salaama 0634666476

43 Axmed Maxamed Axmed (Oomaar) oo ka tirsan dugsiga Salama 0634777975

44 Cabdiraxmaan Yasiin Cismaan Yemani  oo ka tirsan dugsiga Salama   0634127971

45 CabdiNajiib Aadan Cismaan Xaashi 0634703937

46 Maxamed Cabdi Muxumed Axmed 0634415495 Mcm9925@Gmail.Com

47 Xamse Cali Sugule ( Sugule) 0633827936

48 Ayuub Cabdrisaaq Axmed 0634009484

49 Cabdiraxmaan Axmed Maxamuud Shide 0634160462

50 Maxamuud Maxamed Cabdi 0634420962

51 Khadar Cabdi CabdiLaahi 0634701120

52 Sayid Cali Kaahin Cabdi 0634702255

53 Shamsudiin 17 May

54 Mukhtaar Naasir Maxamuud 0634828611

55 Ridwaan Cabdi Ibraahim (Physcs 0633540192

56 Shaafici Cali Diiriye 0634373373

57 CabdiFataax Ismaciil Cabdi Mooge 0633426522.

error: Content is protected !!